Proč bydlet v Dolních Počernicích

Řadu důvodů, proč se zajímat o bydlení v Dolních Počernicích, jistě najdete sami po přečtení samostatného článku o Dolních Počernicích coby lokalitě. Příroda všude kolem, výborná občanská vybavenost i dopravní obslužnost, blízkost Prahy, klid menšího městečka – byty v Dolních Počernicích bychom mohli obhajovat a propagovat ještě hodně dlouho. Pojďme si ale říct, čím se bydlení v Dolních Počernicích liší od ostatních částí Prahy.

Byty v Praze 9 – plusy a mínusy

Pokud se rozhodnete pro bydlení v Dolních Počernicích, můžete počítat s poměrně příznivými cenami, které se od nemovitostí blíže centru Prahy liší o desítky (až stovky) procent. Byty v Dolních Počernicích můžete ve vybraných novostavbách pořídit už za částku kolem 1,5 milionu, což je cena, o které se vám v jiných čtvrtích Prahy může jen zdát. 

Proč bydlet v Dolních Počernicích

Nově budované bytové projekty navíc nabízí velmi vysokou úroveň bydlení – například projekt bytů V Čeňku je v nízkoenergetickém standardu, takže krom jiných výhod bude bydlení zde úsporné a s minimálními náklady na vytápění. 

Další nejčastěji zmiňované klady bydlení v Dolních Počernicích najdete v článku o Praze 9, ale za všechny zmíníme alespoň příjemné prostředí v blízkosti přírody, klid, výbornou dopravní obslužnost, kompletní služby přímo v místě a sportovní vyžití.

Mají byty v Dolních Počernicích nevýhody?

Jako každé místo v Praze, i Dolní Počernice mají své nevýhody. Nebudou nejspíše vyhovovat čistě městským typům, které kolem sebe potřebují neustále mít několik otevřených barů, divadel a obchodů s méně obvyklým zbožím. Byty v Praze 9 si také nejspíše nepořídí ti, kteří jsou zvyklí do práce chodit pěšky, chodit snídat do různých kaváren, obědvat ve stylových restauracích a cvičit do nejmodernějších fitcenter. 

Na druhou stranu, bydlení v Dolních Počernicích vám za cenu poměrně krátkého dojíždění do Prahy nabídnou možnost cvičit přímo v přírodě a jít si zaběhat do lesa místo na pás. Jaké každé bydlení, i byty v Dolních Počernicích jsou zkrátka otázkou priorit.