Dolní Počernice jako lokalita

Zeleň, klid, historie a příroda všude kolem; pulsující velkoměsto, metro a městský okruh co by kamenem dohodil – to jsou Dolní Počernice, vynikající lokalita k bydlení a alternativa k uspěchanému městskému životu. Lokalita Praha Dolní Počernice se stala vyhledávanou rezidenční oblastí a my si povíme proč. 

Dolní Počernice nejsou satelitním městečkem

První, co vás na Dolních Počernicích možná překvapí je fakt, že tato dnešní pražská čtvrť (spadající do obvodu Praha 9) je obcí vzniklou už na začátku 14. století. Někdejší středověkou obec dnes již připomíná jen zámecký park a hrstka historických budov, jinak jsou ale Dolní Počernice skrznaskrz moderním místem k životu. 

Dolní Počernice jako lokalita

Co z toho vyplývá? Praha – Dolní Počernice není žádným spolkem novostaveb někde za Prahou. Je to přirozeně vznikající obcí s řadou služeb a veškerou občanskou vybaveností. Bydlením v Dolních Počernicích se nestěhujete do míst na okraji s výhledem na pole, ale na udržované pražské předměstí se všemi vymoženostmi, které k tomu patří. 

Mezi výhody Dolních Počernic mimo jiné patří:

  • Vzdálenost pouhých 10 km od centra Prahy, pohodlné napojení na Východní spojku a Pražský městský okruh
  • Vynikající dopravní obslužnost, 10 minut jízdy autem či MHD k stanici metra Černý most; do Dolních Počernic pravidelně jezdí vlaky i autobusy
  • Bezprostřední blízkost nákupních center
  • Přímo v obci najdete poštu, banky, kavárny i obchody – pokud nechcete, do jiných částí Prahy nemusíte jezdit
  • Dolní Počernice pochopitelně mají i vlastní mateřskou i základní školu

Dolní Počernice a volný čas

Víkendy nebo večery můžete v Praze 9 kromě kaváren nebo restaurací trávit hlavně v přírodě. Nabízí se vám dlouhé procházky kolem Počernického rybníku, zámeckým parkem nebo zalesněným přírodním parkem Klánovice-Čihadla.

V Dolních Počernicích samozřejmě nechybí ani sportovní vyžití – od cyklostezek po sportování v místním Sokolu. Nároční sportovci pak jistě dobře znají místní golfový resort. 

Krásnou procházku si můžete udělat kolem Počernického rybníku, který je zapsán v seznamu přírodních památek. Nedaleko se nachází také příjemný zámecký park. Využít můžete i místní cyklostezky, sportovci si přijdou na své v TJ Sokol Počernice, pro milovníky golfu je zde přístupný Golf Resort Black Bridge.